Uspěšné zakončení krnovské házené

13. 6. 2011 Po 08.11 od Erik Markovič | Zápas

V sobotu 11.6. odehráli krnovští házenkáři poslední utkání v dlouhodobé historii krnovské házené. Zajížděli na velmi horkou půdu Klimkovic, který se chtěl před domácími diváky důstojně rozloučit s touto sezonou. Nastoupili v kompletní sestavě v čele s jedním z nejlepších hráčů soutěže Olivkou. Na jejich hře to bylo znát a hnáni diváky předváděli velmi kvalitní házenou o čemž svědčí výsledek 1. poločasu 10:8. O přestávce naordinoval trenér hostů jiný styl hry založený na rychlejším přístupu v obraně a rychlém přechodu do útoku. Tato taktika se hostům vyplatila. Hra se podstatně zrychlila a výsledek se dostavil. Zápas skončil vítězstvím Krnova 24:22.
Trenér domácích:„Byl to nádherný zápas až do samotného konce. Věřili jsme v naše vítězství. Ovšem to co zahráli krnované ve 2.poločase nejde jinak nazvat než uragán z Krnova. Skláním se před jejich nasazením, i když víme, že po 47 letech končí. Je to ke škodě házené.“
Trenér hostů: „Jeli jsme do Klimkovic s odhodláním zvítězit a upevnit si 9. místo. Po 1. poločase jsem chvíli pochyboval, ale zvolená taktika pro 2. poločas a maximální nasazení všech hráčů slavila úspěch. Soupeře jsme tzv. utavili."
Branky Krnova: Josef Bartoníček 8, Lukáš Milko 4, Dalibor Zlomek 3, Pavel Sluka 2, Patrik Rathai 2, Josef Adámek 1, Jiří Rabinský 1, Tomáš Zdráhal 1.
Sestava Krnova: Lukáš Dorazil, Josef Bartoníček, Dalibor Zlomek, Roman Vrbas, Tomáš Zdráhal, Lukáš Polášek, Jiří Rabinský, Petr Fojtík, Lukáš Daněk, Pavel Sluka, Patrik Rathai, Tomáš Steuer, ved.družstva L. Skopal a trenér A. Balner
Umístění: Nejlepší střelec SML Josef Bartoníček 148 gólů, konečné umístění 9. místo z 13 týmů

„Jsem spokojen, že jsme dokázali splnit předsevzetí pro jarní část soutěže zisk 8 bodů, mít nejlepšího střelce ligy a umístit se do 9. místa z 13 účastníků. Touto cestou děkuji všem hráčům, funkcionářům, sponzorům a samozřejmě příznivcům za přístup, pomoc a sympatie.": A. Balner